Karınca ilaçlama

Karıncalar yaşam alanımıza nasıl girer?

Kötü arındırma, karınca istilalarının başlıca nedenidir. Lavaboda kirli bulaşıklar bırakmak, tezgâhlarda yiyecek artıkları, yerdeki kırıntılar ve sık sık boşaltılmayan çöpler yemek arayan karıncalar için yiyecek kaynakları sağlar. Evlere giren birkaç yem arama ile başlayan şey, karıncaların duvarlarda, çimlerde veya ev vakıfları altında koloniler kurması durumunda büyük bir sorun olabilir.

Hastalık bulaştırırlar mı?

Evde karıncalarla ilgili en büyük sorunlardan biri gıda kirletmesidir. Karıncalar vücutlarını, kilerlere ve tezgâhlara sürüyerek taşıdıkları bakterileri bulaştırırlar. Sadece birkaç türün hastalık bulaştığı bilinmektedir, ancak kilerde veya evin içinde herhangi bir karınca türü gördüğünüzde onun hastalık yaymayan bir tür olduğunu düşünmeyin.

Bazı karınca türlerinin yıkıcı zararları nelerdir?

Marangoz ve ateş karıncaları gibi bazı türler ek sorunlara neden olur. Bir marangoz karıncasının istilası, evinizdeki ahşap eşyaların, kapı pervazlarını içlerini, kuvvetli kıskaçları ile oyarak tüneller oluştururlar. Zehirli olan ateş karıncaları, karınca sokmalarına aşırı duyarlı ve alerjisi olan bazı insanlara, Karınca ilaçlama hizmeti alınmaz ise ciddi sağlık sorunu yaratabilirler.

Karıncalardan kurtulmak kolay mı?

Karıncalardan kurtulmak ne yazık ki kolay değildir, ancak karıncaların davranışının sizin ve eviniz için nasıl büyük sorunlara yol açabileceğini unutmamalıyız, kesin bir çözüm için mutlaka uzman kişilerden destek alarak karınca ilaçlama hizmeti almalısınız.

  • Giriş: Karıncalar mutfak kilerinde veya depo alanlarında su ve tatlı veya yağlı yiyecek maddeleri arayan en küçük çatlaklardan bile geçebilirler.
  • Koku izleri: Karıncalar, başkalarının yiyecek kaynağını bulduktan sonra izleyecekleri feromonlar içeren görünmez bir kimyasal iz bırakırlar.
  • Yuva konumları: Evinizin içinde ve çevresinde herhangi bir yere yuva yapabilirler; çimler, duvarlar, kütükler, hatta temeller altında.
  • Koloni büyüklüğü: Koloniler 300.000 ila 500.000’e kadar sayılabilir ve tüm koloniler tehdit edildiğinde hızla kökünden sökülebilir ve yer değiştirebilir.
  • Koloni Ömrü: Koloni nispeten uzun bir ömür yaşayabilir. İşçi karıncalar yedi yıl yaşayabilir ve kraliçe 15 yıl yaşayabilir.Yaşam Döngüsü ve Üreme

Karınca yaşam döngüsünün dört farklı aşaması vardır: yumurta, larva, pupa ve yetişkin, olarak bilinir. Karınca türlerine ve çevresel faktörlere bağlı olarak yaşam döngüsünün tamamlanması genellikle birkaç haftadan birkaç aya kadar sürer.

Yumurtalar

Erkek bir karınca ile başarılı bir şekilde eşleşen bir dişi karınca, yumurta bırakan bir kraliçe karınca olacaktır. Verimli kraliçeler bir yuva kurmak ve yumurta bırakmaya başlamak için korunaklı bir yer seçerler. Karınca yumurtaları çok küçüktür yaklaşık yarım milimetredir, Yumurtalar ayrıca oval, beyaz ve şeffaftır.

Larvalar

Yumurta evresinde yaklaşık 1-2 hafta sonra, bacaksız karınca larvaları yumurtadan çıkar. Bu aşamada çok iştahlılardır ve yetişkin karıncalar zamanlarının çoğunu larvaları sindirdikleri yiyecek ve sıvılarla beslerler.

Pupa

Larvalar eridikten ve ciltlerini döküldükten sonra pupa evresine dönüşürler. Yavrular, bacakları ve antenleri katlanmış ve pupa gövdesine bastırılmış olması dışında yetişkinlere benziyor. Başlangıçta, karınca pupaları genellikle beyazdır, ancak yaşlandıkça yavaşça daha koyu renk alırlar. Karınca türüne bağlı olarak pupalar koruyucu bir koza içine yerleştirilebilir.

Yetişkin

Pupa aşaması tamamlandığında, yetişkin karınca boyutlarına gelir. ancak yaşlandıkça rengi koyulaşır. Yetişkin karıncalar üç farklı görevde doğarlar kraliçeler, işçiler veya erkekler. Kraliçeler, tüm yumurtaları kolonide tutan verimli dişilerdir. İşçiler üremeyen, ancak yiyecek toplayan dişilerdir; larvaları besler ve yuvayı koruyup temizlerler, İşçiler kanatsızdır ve yiyecek toplama, koloniyi davetsiz misafirlerden koruma görevi üstlenirler Erkek karıncalar kanatlıdır, ancak tek görevleri, kraliçelerle çiftleşmektir.

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

www.bocekilaclamacisi.com

karıncaları ve benzeri zararlıları haşereleri yaşam alanlarınızdan uzaklaştırmak için eğitilmiş, her türlü ortamda en doğru uygulama yöntemini belirleyebilecek kadromuzla hizmetinize hazırız. Siz bu sorunlarla canınızı sıkmayın bizi aramanız yeter gerisini biz yaparız.

hemen ara 
Open chat
bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama bocek ilaclama